Budowę domu zaczynamy od wylewania fundamentów. Następnie stawia się ściany, montuje drzwi oraz okna. Całość budowy wieńczy położenie dachu. Kolejnym etapem jest wykonanie wszystkich instalacji niezbędnych do poprawnego funkcjonowania nowo powstałego budynku. Zanim deweloper odda nowy budynek inwestorom musi jeszcze zadbać o kilka bardzo istotnych z punktu widzenia późniejszych użytkowników, rzeczy. Bardzo ważnym etapem w trakcie przygotowywania budynku do oddania są tak zwane wylewki czyli przygotowanie betonowej posadzki na której będzie mogła być później kładziona podłoga.
Zazwyczaj wylewa się posadzki Poznań w tym samym momencie w którym buduje się schody wykonane z tego samego materiału. Dzisiejsza technologia sprawia, że najczęściej wykorzystuje się do tego posadzki maszynowe, w których układaniu uczestniczą specjalistyczne maszyny i urządzenia służące właśnie do tego celu.
Wylane w ten sposób posadzki mają bardzo równą powierzchnię. Jest to niezwykle istotne dla wszystkich późniejszych prac, które będą miały na celu doprowadzenie całego budynku do tak zwanego stanu deweloperskiego czyli do momentu w którym można nowy budynek przekazać jego późniejszym właścicielom. Dopiero potem będzie układana podłoga oraz montowane będą drzwi wewnętrzne.